Kalendarz wydarzeń Drukuj help
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Categories
Kategoria
Search
Szukaj
Warsztaty dla nauczycieli - Dzień Nauczyciela Pobierz jako plik iCal
Sobota, 12 październik 2013, 10:00 - 11:15
Odsłon : 681


WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI - DZIEŃ NAUCZYCIELA

Technika: ORIGAMI
Termin: 12.10.2013, godz .10.00-11.15
Miejsce: Akademia "Pinocchio" ul. Kadłubka 41 (obok Netto) Szczecin
Prowadząca: Agnieszka Jasicka
Inwestycja: 30 zł od osoby

   Uczestnicy warsztatów otrzymają rysunkowe instrukcje i przy pomocy prowadzącej wykonają z papieru figurki OŁÓWKA, ZAKŁADKI DO KSIĄZKI, KSIĄŻECZKI, LITEREK I CYFEREK.

   Wykorzystana będzie technika origami. Zaprezentowane wzory będą poziomem trudności dopasowane do możliwości dzieci na etapie starszych grup przedszkolnych i nauczania wczesnoszkolnego i będą mogły być wykorzystane w edukacyjno-wychowawczej pracy z dziećmi z okazji DNIA NAUCZYCIELA

     Origami działa bardzo wszechstronnie na rozwój dziecka. Pobudza układ nerwowy, integruje pracę obu półkul mózgowych. Wrażenia są odbierane za pomocą kilku zmysłów równocześnie (dotyk, wzrok, słuch), które muszą ze sobą współpracować. Składanie papieru doskonale ćwiczy małą motorykę, koordynację wzrokowo ruchową, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Procesowi tworzenia towarzyszą ćwiczenia językowe, matematyczne, porównywanie, przekształcanie, opisywanie. Dziecko uczy się cierpliwości, dokładności, rozumienia poleceń i wyjaśniania z czym ma problem.

     Origami można wykorzystywać także podczas pracy z ludźmi niepełnosprawnymi jak i z dziećmi z trudnościami szkolnymi (dysleksja, dysgrafia).

     Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu.

Wróć