Kalendarz wydarzeń Drukuj help
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Categories
Kategoria
Search
Szukaj
Wakacyjne warsztaty plastyczne Pobierz jako plik iCal
Poniedziałek, 15 lipiec 2013, 16:30 - 18:00
Odsłon : 3996


WAKACYJNE WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI OD 6 r.ż.Miejsce: Akademia PINOCCHIO, ul. Kadłubka 41 (obok Netto) Szczecin
Godzina: 16.30 – 18.00
Prowadząca: Agnieszka Jasicka, Kalejdoskop Możliwości
Cena: 20 zł origami, 25 zł decoupage i recycling
Informacje i zgłoszenia: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.: 512 355 619, 502 584 726

Termin

Sztuka śmieciowa

Origami

Decoupage

 

 

 

 

01.07

KWIATY

 

 

02.07

 

PTAKI EGZOTYCZNE

 

03.07

NASZYJNIK

 

 

04.07

 

 

DREWNIANE ŚWIECZNIKI

05.07

BARANEK

 

 

 

 

 

 

15.07

AKWARIUM

 

 

16.07

 

LETNIE CZAPKI

 

17.07

DAMA W GOLFIE

 

 

18.07

 

 

PAPIEROWE TALERZE

19.07

ZABAWKI

 

 

 

 

 

 

05.08

TRATWA LUB ŻAGLÓWKA

 

 

06.08

 

RAMKI NA ZDJĘCIA

 

07.08

DRZEWO

 

 

08.08

 

 

PLASTIKOWE MISKI

09.08

SOWA

 

 

 

 

 

 


SZTUKA RECYKLINGOWA

 

 

Temat: KWIATY

Termin: 01.07.2013

Inwestycja: 25 zł       

 

 


Uczestnicy warsztatów pod instrukcją prowadzącej wykonają różne kwiaty z używanych plastikowych łyżeczek, kubeczków po śmietance, papierowych kubeczków, opakowań po deserach mlecznych i jajkach, wytłoczkach po czekoladkach oraz butelek PET. Do wyboru będą mieli: zawilce, konwalie, tulipany, słoneczniki, dzwonki, margerytki, serduszka. Do ich stworzenia użyte będą także klej, nożyczki, farby akrylowe, druciki i styropianowe kulki.

Gotowy przedmiot będzie mógł być wręczony komuś bliskiemu, albo służyć jako zabawka lub dekoracja, dając dziecku satysfakcję z samodzielnie wykonanego dzieła i ekologicznego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów.

 

Temat: NASZYJNIK

Termin: 03.07.2013

Inwestycja: 25 zł        

 

 


Uczestnicy warsztatów pod instrukcją prowadzącej wykonają naszyjnik z zakrętek po opakowaniach suplementów żywnościowych. Do jego stworzenia użyte będą także farby, klej, rafia, lakier wodny, ozdobne serwetki. Gotowy przedmiot będzie mógł służyć jako biżuteria lub dekoracja, dając dziecku satysfakcję z samodzielnie wykonanego dzieła i ekologicznego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów.

 

Temat: BARANEK

Termin: 05.07.2013

Inwestycja: 25 zł        

 

 


Uczestnicy warsztatów pod instrukcją prowadzącej wykonają figurkę baranka z rolek po papierze toaletowym. Do jego stworzenia użyte będą także waciki, papierowy kubek, cekiny, klej, nożyczki i kolorowy papier. Gotowy przedmiot będzie mógł służyć jako zabawka lub dekoracja,

dając dziecku satysfakcję z samodzielnie wykonanego dzieła i ekologicznego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów.  

 

Temat: AKWARIUM

Termin: 15.07.2013

Inwestycja: 25 zł

 

 


Uczestnicy warsztatów pod instrukcją prowadzącej wykonają akwarium z tubek po kremach i pastach do zębów, kartonowych opakowań, łupinek orzechów i plastikowych pudełek po warzywach. Do jego stworzenia użyte będą także kawałki bibuły, farby akrylowe i klej. Gotowy przedmiot będzie mógł służyć jako zabawka lub dekoracja, dając dziecku satysfakcję z samodzielnie wykonanego dzieła i ekologicznego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów.

 

Temat: DAMA W GOLFIE

Termin: 17.07.2013

Inwestycja: 25 zł

 

 


Uczestnicy warsztatów pod instrukcją prowadzącej wykonają figurkę damy w golfie z butelek po soku, kubeczków od śmietanki do kawy, kubeczków papierowych i plastikowych oraz plastikowych łyżeczek. Do jej stworzenia użyte będą także farby akrylowe i klej. Gotowy przedmiot będzie mógł służyć jako zabawka lub dekoracja, dając dziecku satysfakcję z samodzielnie wykonanego dzieła i ekologicznego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów.

 

Temat: ZABAWKI

Termin: 19.07.2013

Inwestycja: 25 zł

 

 


Uczestnicy warsztatów pod instrukcją prowadzącej wykonają zabawki-zwierzaki z folii bąbelkowej i maty powietrznej używanych do pakowania. Do jej stworzenia użyte będą także klej, nożyczki, farby akrylowe, cekiny. Gotowy przedmiot będzie mógł służyć jako zabawka lub dekoracja, dając dziecku satysfakcję z samodzielnie wykonanego dzieła i ekologicznego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów.

 


Temat: TRATWA lub ŻAGLÓWKA

Termin: 05.08.2013

Inwestycja: 25 zł

 

 


Uczestnicy warsztatów pod instrukcją prowadzącej wykonają tratwę lub żaglówkę z rolek po woreczkach, jednorazowego prześcieradła, plastikowych noży, kubeczków po śmietance do kawy, kartonowych pudełek, osłonek od podgrzewaczy, opakowań po serkach. Do jej stworzenia użyte będą także klej, nożyczki, farby akrylowe, patyczki od szaszłyków. Gotowy przedmiot będzie mógł służyć jako zabawka lub dekoracja, dając dziecku satysfakcję z samodzielnie wykonanego dzieła i ekologicznego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów.

 

Temat: DRZEWO

Termin: 07.08.2013

Inwestycja: 25 zł

 

 


Uczestnicy warsztatów pod instrukcją prowadzącej wykonają kwitnące drzewo przy użyciu rolek po folii, papierze i ręcznikach kuchennych, rafii, pojemnika po śmietance, opakowań po tabletkach i kartonu do pizzy. Do jego stworzenia użyte będą także klej, nożyczki, farby akrylowe. Gotowy przedmiot będzie mógł służyć jako zabawka lub dekoracja, dając dziecku satysfakcję z samodzielnie wykonanego dzieła i ekologicznego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów.

 

Temat: SOWA

Termin: 09.08.2013

Inwestycja: 25 zł

 

 

 

Uczestnicy warsztatów pod instrukcją prowadzącej wykonają sowę z opakowań po jajkach i rolek po ręcznikach papierowych. Do jej stworzenia użyte będą także klej, nożyczki, farby akrylowe. Gotowy przedmiot będzie mógł służyć jako zabawka lub dekoracja, dając dziecku satysfakcję z samodzielnie wykonanego dzieła i ekologicznego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów.

 

 

ORIGAMI

 

Origami to technika składania papieru pochodząca z Dalekiego Wschodu. W języku japońskim Ori - znaczy zginać, gami lub kami - papier.

W czasie zajęć praktycznie zetkniemy się z tą prastarą sztuką, która ciągle jeszcze jest tak mało popularna w naszym kraju, a niesie ze sobą nie tylko wiele satysfakcji, lecz także korzyści praktycznych.

Origami działa bardzo wszechstronnie na rozwój dziecka. Pobudza układ nerwowy, integruje pracę obu półkul mózgowych, doskonale ćwiczy małą motorykę, koordynację wzrokowo ruchową, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Procesowi tworzenia towarzyszą ćwiczenia językowe, matematyczne, porównywanie, przekształcanie, opisywanie. Dziecko uczy się cierpliwości, dokładności, rozumienia poleceń i wyjaśniania z czym ma problem.

Origami można wykorzystywać także podczas pracy z ludźmi niepełnosprawnymi jak i z dziećmi z trudnościami szkolnymi (dysleksja, dysgrafia).

W czasie pracy doświadczymy na sobie terapeutycznego wpływu origami, odkryjemy w sobie nowe talenty i możliwości, skonfrontujemy się ze swoją cierpliwością i dokładnością.

 

 

Temat: PTAKI EGZOTYCZNE

Termin: 02.07.2013

Inwestycja: 20 zł


 


Na zajęciach wykonamy różne ptaki, jakie można spotkać w czasie egotycznych podróży – papugi, pawie, pelikany.

 

Temat: LETNIE CZAPKI

Termin: 16.07.2013

Inwestycja: 20 zł

 

 

 


Na zajęciach wykonamy różne czapki o wymiarach rzeczywistych, które dzieci będą mogły założyć sobie na głowę.

 

Temat: RAMKI NA ZDJĘCIA

Termin: 06.08.2013

Inwestycja: 20 zł


 


Wykonamy różne ramki o wymiarach rzeczywistych, które dzieci będą mogły użyć do wyeksponowania ulubionych zdjęć z wakacji.


DECOUPAGE

 

Decoupage to sztuka ozdabiania różnych przedmiotów poprzez naklejanie na nie wzorów wyciętych ze specjalnych papierów lub zwykłych stołowych serwetek, używanie klejów, lakierów, farb, mediów do spękań, postarzeń złoceń itp . Za pomocą tej metody można ozdobić prawie każdy przedmiot tworząc z niego mini dzieło sztuki.

Decoupage jest bardzo wdzięczną metodą, gdyż nie wymaga od stosujących ją żadnego specjalnego talentu, a pozwala stworzyć naprawdę ładną rzecz. Przynosi przez to wiele satysfakcji, podnosi samoocenę, relaksuje, rozwija uważność, cierpliwość, dokładność. Ozdobiony przedmiot może być wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci, które nigdy nie próbowały decoupage, lub takich, które mają już za sobą pierwsze kroki w tej sztuce i chciałyby poszerzyć swój warsztat umiejętności.

 

 

Temat: DREWNIANE ŚWIECZNIKI

Termin: 04.07.2013

Inwestycja: 25 zł


 


Na warsztatach ozdobimy różnymi motywami drewniane świeczniki. Uczestnicy będą mogli spróbować nakładania farby różnymi sposobami, zastosować złocenia, użyć serwetek lub papierów, ewentualnie lakierów do spękań.

 

Temat: PAPIEROWE TALERZE

Termin: 18.07.2013

Inwestycja: 25 zł


 


Na warsztatach ozdobimy różnymi motywami papierowe talerze. Uczestnicy będą mogli spróbować nakładania farby różnymi sposobami, zastosować złocenia, użyć serwetek lub papierów, ewentualnie lakierów do spękań.

 

Temat: PLASTIKOWE MISKI

Termin: 08.08.2013

Inwestycja: 25 zł


 


Na warsztatach ozdobimy różnymi motywami plastikowe miseczki. Uczestnicy będą mogli spróbować nakładania farby różnymi sposobami, zastosować złocenia, użyć serwetek lub papierów, ewentualnie lakierów do spękań.

Wróć