Kalendarz wydarzeń Drukuj help
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Categories
Kategoria
Search
Szukaj
WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI - ORIGAMI Pobierz jako plik iCal
Sobota, 18 maj 2013, 10:00 - 11:30
Odsłon : 740

WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI


Termin: 18 maja 2013 r. (sobota) godzina 10.00 – 11.30
Temat: KWIATY DLA MAMY – WARSZTATY ORIGAMI
Miejsce: Akademia "Pinocchio" ul. Kadłubka 41 (obok Netto) Szczecin
Prowadząca: Agnieszka Jasicka
Inwestycja: 30 zł od osoby
Informacje i zgłoszenia:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.: 502 584 726

Uczestnicy warsztatów otrzymają rysunkowe instrukcje i przy pomocy prowadzącej wykonają z papieru techniką origami różne kwiaty i liście. Zaprezentowane wzory będą poziomem trudności dopasowane do możliwości dzieci na etapie nauczania wczesnoszkolnego i będą mogły być wykorzystane w edukacyjno-wychowawczej pracy z dziećmi z okazji Dnia Matki. Stworzone modele kwiatów mogą być prezentem dla mamy, a także zabawką lub rekwizytami do lekcji na temat roślin.

Origami działa bardzo wszechstronnie na rozwój dziecka. Pobudza układ nerwowy, integruje pracę obu półkul mózgowych. Wrażenia są odbierane za pomocą kilku zmysłów równocześnie (dotyk, wzrok, słuch), które muszą ze sobą współpracować. Składanie papieru doskonale ćwiczy małą motorykę, koordynację wzrokowo ruchową, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Procesowi tworzenia towarzyszą ćwiczenia językowe, matematyczne, porównywanie, przekształcanie, opisywanie. Dziecko uczy się cierpliwości, dokładności, rozumienia poleceń i wyjaśniania z czym ma problem.

Origami można wykorzystywać także podczas pracy z ludźmi niepełnosprawnymi jak i z dziećmi z trudnościami szkolnymi (dysleksja, dysgrafia).

 

Wróć